8 порад, як знайти внутрішню мотивацію до навчання

Студент першого курсу

Ви все ще ставитеся до навчання як до клопоту? Ви виконуєте абсолютний мінімум і отримуєте онлайн-допомогу, щоб заповнити прогалини? Не можете змусити себе почати читати цей підручник?

Ну, ви не самотні. Боротьба знайти внутрішню мотивацію до навчання – не єдина проблема. Тож поки що не виявляйте почуття провини: ця відсутність мотивації просто означає, що ви людина.

Навчання може стати тим, що вам подобається робити, навіть якщо роки навчання навчили вас іншому.

Хороша новина полягає в тому, що у вас є багато потенційних рішень, щоб знову відкрити це бажання навчатися. Ось 8 найкращих варіантів, які варто спробувати.


1. Запитайте себе «Чому?» Питання

Ви знаєте, що вони кажуть. Розуміння проблеми дає половину вирішення. А коли мова заходить про відсутність мотивації, ви повинні подумати, чому це так.

Давайте пограємо в словесні асоціації. Що перше спадає вам на думку, коли ви думаєте про навчання? Чи це «клопітка»? Або «необхідність»? Або просто «тьфу»?

Тепер запитайте себе: чому ви так ставитеся до цієї діяльності? Отримавши відповідь, продовжуйте запитувати, чому, щоб виявити першопричину.


Ось ще 3 причини, чому ви повинні запитати себе:

  • Чому ви зволікаєте? Що його викликає? (Чому це корисно: ви можете працювати над зміною точки зору або уникати тригерів.)
  • Чому ви взагалі вступили до університету чи коледжу? (Чому це корисно: воно слугуватиме нагадуванням про те, чому воно того варте.)
  • Чому цей матеріал важливий для вашого майбутнього? (Чому це корисно: це допоможе вам зосередитися на своїх цілях.)

2. Переоцініть своє ставлення до навчання

Люди допитливі за своєю природою. Але, на жаль, система освіти не завжди винагороджує цю цікавість. Натомість часто розчавлює його.

Якщо ви хочете, щоб це було більше, ніж рутинна робота, вам доведеться знову відкрити для себе цю цікавість. Змініть розповідь у своїй свідомості. Перейдіть від «Я вчуся, щоб скласти іспит» до «Я роблю це, щоб дізнатися щось нове». Це зробить чудеса з тим, як ви поставитеся до наступного навчального заняття.

Але це лише один із способів змінити своє ставлення до навчання. Те, яким ви хочете бачити свій новий світогляд, також залежить від ваших пріоритетів і цілей. Ви можете, наприклад, перейти до мислення «Я вчуся, щоб стати професіоналом у цій галузі».


3. Навчіться любити процес

Хочете знати секрет легкого навчання? Це просто і дещо банально: полюбити сам процес.

Подумайте про це таким чином. Згадайте час, коли ви втратили відчуття часу і занурилися в ту гру чи своє хобі. Це тому, що вам сподобався сам процес, чи не так? Не тому, що ти мав на увазі життєву мету.

Так само може бути і з навчанням. Все, що вам потрібно зробити, це полюбити те, як ваші нейрони запускаються, коли ви захоплюєтеся чимось новим. (І забудьте про завдання та іспити на деякий час.)

4. Копайте глибше, щоб знайти цікаве навіть у нудному

Важко змінити своє ставлення до предмета, який ви вже назвали нудним. Але це все ж можливо – і розумова праця, який ви в це вкладете, окупиться.


Найнадійніший спосіб зробити його цікавим — дізнатися, як той чи інший матеріал застосовується на практиці. Ось кілька запитань, які варто поставити собі (і Google):

  • Як ці знання можуть покращити мої практичні навички?
  • Як ця теорія може пояснити, чому світ навколо мене такий, яким він є?
  • Як я можу використати цей матеріал у своїй майбутній професії?

5. Ставтеся до своєї мотивації, як до моря з припливами та відпливами

Ніхто не може залишатися мотивованим 24/7, навіть найдопитливіші учні. Мотивація приходить і йде. І хоча ви можете внести деякі зміни, щоб допомогти йому з’являтися частіше і залишатися довше, ви не можете зробити так, щоб воно залишалося назавжди.

Замість того, щоб йти на стежку війни з самим собою, щоб змусити себе отримати мотивацію, будьте спокійніші до себе. Прийміть це, якщо ви не відчуваєте мотивації і ваш звичайний розпорядок дня не веде вас у зону. Якщо можете, відкладіть навчання і трохи відпочиньте. Вам, напевно, це потрібно.

6. Мати когось, з ким можна поділитися своїм прогресом

Чи доводилося вам коли-небудь пояснювати щось, про що ви щойно дізналися, іншій людині? Яке відчуття?


Швидше за все, це було приголомшливо. І те, що ви тоді пояснювали, мабуть, застрягло у вашій пам’яті надовше, ніж те, що ви використовували лише під час іспиту.

Це тому, що ви зміцнюєте своє розуміння предмету, коли навчаєте його іншим. (Було проведено низку досліджень, які також це підтверджують.) Крім того, щоб щось пояснити, ви повинні спочатку подумати про це.

Одним словом, це те, для чого створені навчальні групи. Отже, знайдіть його та приєднайтеся до нього! Або візьміть за звичку ділитися тим, що ви дізналися, з друзями чи родиною.

7. Налаштуйте власну систему винагород

Ця порада настільки стара, що здається кліше. Але це не означає, що він марний. Причина, чому він так довго протримався, полягає в тому, що він дійсно працює. Вам просто потрібно знайти ідеальні винагороди.

Це не повинно бути нічого матеріального. Це може бути перегляд епізоду цього нового телевізійного шоу після того, як ви завершите підготовку до іспиту. Або піти на прогулянку чи на вечірку після того, як ви закінчите. Або навіть двадцять хвилин контрольованої прокрастинації на YouTube!

8. Пам’ятайте: там, де не вдається мотивація, досягає успіху самодисципліна

Але що робити, якщо немає мотивації, а дедлайни не дозволяють просто піти відпочити? Ну, тоді ти тримаєшся й робиш усе, бо тепер ти дорослий і маєш обов’язки.

Це звучить жорстко? Можливо, але це правда. Як згадувалося вище, ви не можете покладатися на свою мотивацію бути присутнім кожного разу, коли вам потрібно вчитися. Отже, інвестуйте свій час і зусилля у формування звичок, які сприятимуть вашому прогресу в навчанні. Ось кілька порад для цього:

  • Розклад навчальних занять;
  • мати спеціальне місце для навчання;
  • Зрозумійте, що допомагає вам зосередитися – і використовуйте це;
  • Позбудьтеся будь-яких потенційних відволікаючих факторів заздалегідь;
  • Встановіть таймер для контрольованої прокрастинації.

Крім того, ось хитрість. Іноді мотивація з’являється після того, як ви починаєте, а не раніше. Тому, навіть якщо вам не хочеться, відкрийте цей підручник або напишіть пару речень для статті. Ваша мотивація може порадувати вас своєю присутністю в процесі.

Останнє слово мудрості: «Срібної кульки» не існує

Ось про що вам слід пам’ятати. Не кожна порада в цьому списку буде ідеальною для підвищення вашої мотивації. Це тому, що ви унікальні своїми звичками, поглядами, уподобаннями та мисленням загалом.

Отже, залишилася ще одна порада – і вона найважливіша. Експериментуйте. Спробуйте ці та інші стимулятори мотивації та подивіться, які з них вам підійдуть. І якщо деякі з них не мають ефекту, це не означає, що з вами щось не так. удачі!

От admin