Трансплантація кісткового мозку: види, процедура та відновлення

Огляд

Мієлоїдна тканина, яку також називають кістковим мозком, — це м’яка, губчаста драглиста речовина, яка заповнює медулярну порожнину або центр наших кісток, у тому числі стегнових і тазостегнових кісток. Він збагачений капілярами і кровоносними судинами. Стовбурові клітини кісткового мозку є мезенхімальними та гемопоетичними, які постійно діляться та виробляють клітини, життєво важливі для підтримки життя. Щодня утворюється понад 220 мільярдів клітин крові.

Усі компоненти крові мають свою спеціалізовану функцію, наприклад, білі кров’яні тільця функціонують у імунній відповіді, еритроцити переносять кисень до тканин нашого тіла, а тромбоцити відповідають за згортання крові в організмі. Функція кісткового мозку передбачає його важливу роль в організмі, і відсутність його належного функціонування спричинить різні порушення та призведе пацієнта до пересадки кісткового мозку.

Що таке трансплантація кісткового мозку?

Трансплантація кісткового мозкутакож відомий як трансплантація стовбурових клітин або, точніше, трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин. Пошкодження або збій кісткового мозку може виникнути через вірусну інфекцію, ліки, хімічні речовини, імунні розлади тощо. Лікування кісткового мозку (ТКМ) — це медичне лікування, яке передбачає заміну хворого кісткового мозку здоровими клітинами, взятими від пацієнта або донора. Трансплантація кісткового мозку допомагає в лікуванні кількох типів раку, включаючи лімфому, мієлому, крупнозернистий лімфолейкоз та інші захворювання.

Види трансплантації кісткового мозку

Нижче наведено два види трансплантації кісткового мозку:

Аутологічна трансплантація кісткового мозку: Аутологічна трансплантація кісткового мозку, також відома як порятунок стовбурових клітин. Термін «авто» означає сам. Для аутологічної трансплантації стовбурові клітини беруться з тіла пацієнта. Перед високодозовою хіміотерапією та променевою терапією стовбурові клітини видаляють з організму та зберігають у морозильній камері. Після завершення хіміотерапії стовбурові клітини повертаються в організм, імунна система відновлюється, і це підвищує здатність організму виробляти клітини крові та боротися з інфекцією.

Алогенна трансплантація кісткового мозку: Термін «алло» означає інше, ніж сам або донор. Під час цієї процедури з організму донора вилучають стовбурові клітини, які повинні повністю або частково відповідати генетичному типу пацієнта. Знаходження відповідного донора за допомогою численних тестів є важливим кроком. Родинні донори, такі як брати і сестри або члени родини, мають однаковий генетичний тип. Потім відповідні стовбурові клітини дають пацієнту після променевої терапії або хіміотерапії.

Процедура трансплантації кісткового мозку

Перед трансплантацією кісткового мозку: Перед операцією з трансплантації кісткового мозку пацієнтам необхідно пройти деякі попередні обстеження, такі як рентген грудної клітки, дослідження серця, аналізи крові, біопсія кісткового мозку, дослідження серця тощо, щоб визначити тип кісткового мозку, який потрібен пацієнту. З іншого боку, тест на визначення типу донора, тобто людського лейкоцитарного антигену (HLA), який використовується для підбору донора та пацієнта для трансплантації кісткового мозку.

Під час трансплантації кісткового мозку: Спочатку пацієнт проходить хіміотерапію для усунення хворих клітин і несправного кісткового мозку. Під час процедури BMT трубка, відома як центральний венозний катетер, переносить здорові стовбурові клітини, що містяться в рідині, вводять всередину тіла, щоб безпосередньо досягти серця. Вони вивільняються в кровотік, поширюються всередині тіла, а згодом дають початок кістковому мозку.

Після трансплантації кісткового мозку: Після трансплантації пацієнт потребує медичної допомоги протягом кількох тижнів, щоб уникнути ймовірності інфікування. Щойно введені стовбурові клітини поширюються в організмі через кровотік, розмножуються та утворюють нові здорові клітини крові, відомі як приживлення. Дуже важливо піклуватися про пацієнта, щоб прискорити його одужання. Управління належними планами дієти, гігієни, ліків за призначенням, тісного контакту, фізичних вправ тощо.

The Найкращі лікарні з трансплантації кісткового мозку в Індії пропонують лікувальні засоби світового рівня та оснащені передовими медичними пристроями. Пацієнти, які бажають пересадити кістковий мозок, мають доступ до найважливіших лікарень, які пропонують наявність висококласної інфраструктури, новітніх медичних технологій, високотехнологічних інструментів преміум-класу, медичного обладнання та інших засобів розміщення, таких як витрати на проїзд, проживання та харчування. з наявністю новітнього лікування.

Доктор Вікас Дуа є одним із найкращих дитячих онкологів Індії. Він є головним директором відділу педіатричної гематоонкології та ТКМ у лікарні Фортіс, Нойда з 15-20-річним досвідом роботи, а наразі є старшим консультантом і головою педіатричної гематоонкології в БМТ у меморіальному центрі Фортіс, Ґурґаон. Разом зі своєю командою він зробив понад 200 педіатричних трансплантацій. Він вміє допомагати дітям, розуміти їхній діагноз і справлятися з ним. Він добре відомий своїми чудовими результатами в педіатричній неспорідненій трансплантації та трансплантації стовбурових клітин. Доктор Вікас завершив деякі з рідкісних операцій з трансплантації кісткового мозку.

Вартість трансплантації кісткового мозку в Індії

Індія має сучасне обладнання та найкращих спеціалістів, які добре відомі в інших країнах своїми знаннями та досвідом. The Вартість трансплантації кісткового мозку в Індії є доступним і бюджетним у порівнянні з іншими країнами, такими як США та інші європейські країни. Найкращі лікарні Індії гарантують об’єкти світового класу, бюджетні пакети, новітні рішення в галузі охорони здоров’я, досвід, орієнтований на результат, і неперевершений персоналізований догляд. Щоб забезпечити якісну допомогу та комфортні умови для пацієнтів, вони їдуть далеко.

Переваги трансплантації кісткового мозку

Головною перевагою трансплантації кісткового мозку є заміна нездорового або хворого кісткового мозку на здоровий, що забезпечує тривале та кращу якість життя. Трансплантація кісткового мозку є корисною для лікування як ракових, так і неракових захворювань, таких як:

  • Гострий лейкоз
  • Апластична анемія
  • Хронічний лейкоз
  • лімфома Ходжкіна
  • Імунні дефіцити
  • Нейробластома
  • Розлади плазмоцитів
  • Вроджені порушення метаболізму
  • Синдроми недостатності кісткового мозку

Ризики та побічні ефекти трансплантації

Трансплантація кісткового мозку пов’язана з численними ризиками, які залежать від типу захворювання, стану, віку та загального стану здоров’я пацієнта. Деякі пацієнти можуть зіткнутися з невеликими проблемами, але з іншого боку, деякі можуть потребувати термінової допомоги та госпіталізації. Є кілька ускладнень, які виникають внаслідок трансплантації кісткового мозку:

  • Безпліддя
  • Пошкодження органів
  • катаракта
  • Нові ракові захворювання
  • Відмова стовбурових клітин
  • Ймовірність інфекцій

Після хіміотерапії або променевої терапії у пацієнта можуть спостерігатися такі побічні ефекти, як:

  • Інфекція
  • Кровотеча
  • Безпліддя або безпліддя
  • Втома
  • анемія
  • діарея
  • Нудота і блювання
  • Втрата апетиту, виразки в роті

От admin