Індустрія електронного навчання процвітає. Сучасні LMS відрізняються зручним і гнучким інтерфейсом, широким функціоналом і дозволяють вивести дистанційне навчання на якісно новий рівень. Платформи LMS дозволяють організувати навчальний процес «з нуля» і відстежувати успішність учнів, створюючи онлайн-курси або віртуальні класи, доступні в будь-який час і в будь-якій точці світу.
При цьому всі навчальні матеріали зберігаються в одному місці. Їх зручно адаптувати та переглядати залежно від цілей навчання та сфери діяльності компанії чи організації.
За даними Global Market Insight, онлайн-навчання зараз коштує 200 мільярдів доларів. Ще більш вражаючим є те, що до 2026 року ринок зросте майже вдвічі до 375 доларів.
Джерело зображення: https://www.gminsights.com/industry-analysis/elearning-market-size
Це вражаюче зростання зумовлене декількома ключовими перевагами електронного навчання над традиційним:
- Доступність. Інтернет надає доступ до онлайн-курсів з будь-якого пристрою (комп’ютера, ноутбука, планшета, телефону), тож люди можуть навчатися будь-чому будь-коли та будь-де.
- Тренування гнучкості. Електронне навчання дозволяє створювати персоналізовані курси будь-якої складності, спеціалізації та для будь-якої аудиторії. Крім того, на відміну від навчання в школах та університетах, онлайн-курси не прив’язані до певного часу та розкладу, щоб люди могли навчатися у своєму власному темпі.
- Рентабельність. Онлайн-навчання є економічно ефективнішим, оскільки немає потреби в будівлях, великому бюрократичному та викладацькому персоналі чи інших типових накладних витратах. Все відбувається в Інтернеті.
- Охоплення аудиторії. Онлайн навчання доступне для всіх, хто має підключення до Інтернету. Це 50% всього населення Землі.
- Економія часу. Платформи LMS дозволяють автоматизувати процес навчання. Таким чином, вам знадобиться менше часу для організації навчального матеріалу, ніж будь-коли раніше. Скласти курс або урок можна в пару кліків.
- Актуальність. Навчальні матеріали можна оновити в будь-який час, і цей процес максимально швидкий і простий.
- Об’єктивність оцінювання. У процесі перевірки знань учнів виключається особистісний фактор.
За допомогою функціональної та зручної LMS ви можете легко налаштувати процес керування навчанням. Тренер або вчитель отримує можливість задавати учням цілі курси, тести, домашні завдання, контролювати час засвоєння матеріалів і виконання учнями завдань, оцінювати рівень компетенцій.
При цьому наставник не витрачає час на формальні завдання, а зосереджується на профільному виді діяльності. Як це можливо? Система сама фіксує час, витрачений на виконання завдань. Динаміка розвитку (прогресу) також визначається автоматично.
Ідея дистанційного навчання була вперше реалізована в 18 столітті, коли американський учений організував заочний курс стенографії, опублікувавши матеріал у газеті. Ще через сто років ця система вдосконалилася, коли з’явилася можливість зворотного зв’язку. Потім викладач надсилав студенту поштою теорію та завдання, а студент, вивчивши її, відправляв виконане завдання назад.
Наступним кроком у розвитку систем управління навчанням стала можливість запису аудіо та відео. Потім були курси з відео- та аудіокасет. Але найпотужніший і рішучий прорив дозволив зробити прогрес у сфері інформаційних технологій.
Після винаходу комп’ютера почали з’являтися локальні мережі – мережі кількох об’єднаних машин. Спочатку вони використовувалися в університетах, щоб допомогти викладачам автоматизувати навчання.
Останнім і вирішальним кроком у розвитку системи дистанційного навчання стало створення Інтернету. Глобальна мережа полегшила людям доступ до інформації. У відповідь на це були винайдені платформи LMS, які дозволили навчати дистанційно і незалежно один від одного одночасно багатьох людей.
LMS використовують не тільки школи та університети. Останнім часом популярність платформ LMS зросла в компаніях, які потребують адаптації нових співробітників і навчання окремих відділів.
Крім тренінгової функції, LMS допомагає проводити тести для співробітників, оцінювати знання співробітників, формувати плани розвитку, створювати базу знань і мотиваційні програми.
Матеріали в LMS не просто зібрані в папку, а добре структуровані, доступні в зручній формі та дозволяють відстежувати результати навчання та мотивувати співробітників.
Більшість платформ LMS можна легко налаштувати майже для будь-якого корпоративного завдання. Ось деякі з них:
- Впровадження співробітників. Курси «першого дня», які допомагають новачкам швидко дізнатися про компанію, свої обов’язки та познайомитися з новою командою. Таким чином, процес адаптації проходить для новачка без стресу.
- Перевірка знань. Сучасні платформи LMS дозволяють користувачам створювати вікторини та тести з різними запитаннями. Це чудовий спосіб для компаній перевіряти знання співробітників і проводити регулярні тести кваліфікації.
- Мотивація персоналу. Після проходження тесту можна налаштувати видачу сертифікатів. Це ідеальний спосіб мотивації співробітників.
- Статистика та аналітика. Платформи LMS допомагають компаніям бачити прогрес співробітників за допомогою інтерактивних діаграм. Це найнадійніший спосіб відстежувати ефективність співробітників.
Вплив 2020 року на онлайн-навчання
Пандемія COVID-19 призвела до найбільшого за всю історію руйнування систем освіти, від якого постраждали майже 1,6 мільярда студентів у понад 190 країнах на всіх континентах. Закриття шкіл та інших навчальних закладів торкнулося 94% учнів у всьому світі.
Пандемія COVID-19 порушила повсякденне життя, і близько 40 мільйонів дітей у всьому світі, які мали б почати навчання, втратили можливість отримати життєво важливу дошкільну освіту. Як наслідок, вони були позбавлені можливості перебувати у повчальному та розвиваючому середовищі, здобувати нові навички та спілкуватися з однолітками.
На тлі кризи охорони здоров’я, яка спричинила величезні соціально-економічні зриви, системи освіти в усьому світі були змушені швидко реагувати та адаптуватися. Уряди швидко вжили заходів для забезпечення навчання протягом усього життя та безпеки учнів і педагогічного персоналу шляхом закриття шкіл та інших навчальних закладів.
Забезпечення безперервності навчання в умовах закриття шкіл стало пріоритетом для урядів у всьому світі, багато з яких використали платформи LMS для повного переходу на дистанційне навчання.
Основні тренди онлайн-освіти, які з’явилися після початку пандемії коронавірусу:
Доступність. За даними ООН, понад 263 мільйони дітей у світі не можуть навчатися очно через географічну віддаленість, бідність або закриття шкіл у зонах збройних конфліктів. Онлайн навчання може вирішити цю проблему.
Мікронавчання. Метод, за якого великі обсяги інформації розбиваються на невеликі блоки, полегшує їх перетравлення. Особливо це актуально зараз, коли діти поглинені гаджетами і не можуть ні на чому зосередитися довше пари хвилин.
Великі дані та ШІ. За допомогою аналітики та унікальних алгоритмів можна оптимізувати навчальний процес та організувати його так, щоб усім було зручно працювати навіть із великими обсягами інформації. AI допоможе персоналізувати навчання, відстежуючи, хто з учнів потребує допомоги вчасно.
Система освіти SmartJen. Як Сінгапур розвиває онлайн-навчання.
Команда Northell мала можливість зробити внесок у розвиток онлайн-навчання в Сінгапурі, працюючи з великим проектом SmartJen. SmartJen — це програмне забезпечення для керування класом, яке допомагає вчителям з різних навчальних закладів заощаджувати час на підготовку до занять, роблячи процес навчання автоматизованим та більш організованим. Водночас учні можуть відстежувати свій прогрес, проходити тестування та підтримувати зв’язок із викладачем.
SmartJen має багато корисних функцій, які допомагають вивести онлайн-навчання на новий рівень. Деякі з них – це створення та налаштування робочих аркушів, призначення робочих аркушів, персоналізація вмісту, оцінювання тощо.
Нортелл працював над переробкою платформи та додаванням більш розширених функцій. Використовуючи UX/UI, нам вдалося перетворити ідею комфортного навчання в реальне рішення. Такі платформи як SmartJen можуть стати чудовим помічником у переході на онлайн-навчання. Він доступний і зрозумілий для різних вікових груп.
Навчальна платформа SecureFlag: навчальна мотивація через гейміфікацію
Іншим проектом, над яким працювала команда Northell, був SecureFlag. Це безпечна навчальна платформа для програмування для розробників та інженерів DevOps. Цей продукт дозволяє учням практикувати свої навички програмування за допомогою вправ, заснованих на вразливостях реального світу.
Розробникам більше не потрібно витрачати час на проходження курсів у навчальних закладах, освоювати нові навички та вдосконалювати наявні, вони можуть онлайн. Нашим головним завданням було покращити гейміфікацію, оскільки SecureFlag є високоефективним інструментом мотивації, а гейміфікація є одним із найважливіших елементів платформи.
Ця гейміфікація продукту дозволяє користувачам брати участь у турнірах, щоб змагатися з іншими або просто кинути виклик собі та заробити очки.
Зробимо висновок
В епоху навчання впродовж життя, коли нам необхідно регулярно опановувати нові знання та навички, встигаючи працювати та жити, онлайн-освіта стає важливим інструментом. Дистанційний формат зручний для підвищення кваліфікації, розвитку специфічних вузьких навичок, знайомства з новими програмами та цифровими інструментами.
Швидкий розвиток специфічних навичок пішов на користь під час самоізоляції. Платформи LMS стали чудовими помічниками в переході на онлайн-навчання.
Світ змінюється блискавично. Треба бути готовим до того, що онлайн-навчання розвиватиметься стрімко і займе суттєве та значуще місце в системі освіти в усіх країнах світу та на всіх континентах.