Як швидко вивчати інформацію?


Втомилися від нескінченних стікерів і закладок? «У мене погана пам’ять», — думає той, хто не знає ефективних способів запам’ятовувати інформацію. Секрет полягає в тому, щоб навчитися запам’ятовувати, вибираючи нову техніку, яка підходить саме вам. У світі існують нові технології, такі як служба редагування, тому в цьому випадку ви також можете скористатися деякими з них. Ми вибрали кілька найцікавіших способів – рекомендуємо спробувати їх усі!

1. Напишіть замітки та короткі есе

Це дійсно корисно. Дослідження, проведене в 2008 році в Університеті Кіото, показало, що якщо ви за 15-20 хвилин до того, як почнете запам’ятовувати, починаєте запам’ятовувати і записувати свої сумні думки і найменші неприємності, що трапилися останнім часом, то ефективність навчання різко зросте. Справа в тому, що ми дуже добре запам’ятовуємо все негативне. Не найсмішніший метод, але він дійсно працює.

2. Бережіть природу

Виявляється, традиція вітчизняних студентів готуватися до іспитів в країні дуже мудра. Три роки тому психологи Мічиганського університету виявили, що споглядання природи підвищує когнітивні функції на цілих 20%. До речі, не обов’язково їхати на цю саму природу, можна просто 5-10 хвилин подивитися на фотографії.

3. Скажіть вголос

Слова запам’ятовуються на 10% краще, коли їх вигукують. Не варто, звичайно, кричати на весь будинок «кіт!», «Гуляй!». Кожне слово достатньо голосно і чітко вимовити кілька разів.


4. Будьте емоційними

Ще одна порада для тих, хто вивчає складні мови: жестами описуйте всі слова та фрази, які ви вивчаєте. Дослівно: якщо ви вчите відмінювати дієслово «стрибати» – стрибайте. А якщо потрібно вивчити діалог або складну фразу, розіграйте сценку. Ось побачите, все запам’ятається напрочуд швидко.

5. Слухайте себе

Вивчивши деяку інформацію, проговоріть її на диктофон. А коли заснете, тихенько ввімкніть цю платівку – просто під неї потрібно спати. Це дивно ефективний спосіб закріпити вже знайомі, але погано запам’ятовуються речі.

6. Не сидіть

Вивчайте вірші, підручники, доповіді, обводячи кімнату. Справа в тому, що ходьба активізує роботу мозку, і ваша здатність до запам’ятовування значно підвищується.

7. Змінити обстановку

Якщо вам потрібно підготуватися до двох іспитів за один вечір, робіть це в різних кімнатах. Інформація, яку ми запам’ятовуємо за різних обставин, не змішується в нашій голові.


8. Викинь слова

Чудовий спосіб вивчити велику кількість об’єднаних текстів, наприклад тексти пісень чи звіти. Перепишіть цей текст, залишивши лише першу літеру кожного слова, і навчіть його, намагаючись запам’ятати ці слова. Звичайно, спочатку потрібно подивитися оригінал, але в підсумку варто лише подивитися на усічену версію, і текст відразу спливе в пам’яті. Цю шпаргалку дуже зручно брати з собою.

9. Спіть більше

Чим довше ви будете спати після того, як щось дізналися, тим краще ви запам’ятаєте цю інформацію вранці. А безсонні ночі, навпаки, значно погіршують пам’ять. Краще поспати пару годин до іспиту, ніж намагатися вивчити чергову «пару білетів».

10. Займіться спортом!

На цю тему було проведено багато досліджень, і всі вони підтвердили, що аеробні вправи покращують мозковий кровообіг і пам’ять. Зробіть фіт-бо або потанцюйте, перш ніж сісти за книги.

От admin