Військовослужбовців часто хвалять і нагороджують за самовідданість і цілеспрямованість. Вони зазнають численних погроз під час виконання службових обов’язків, щоб ми могли насолоджуватися своєю свободою та жити в мирі. Коли ці чемпіони вступають у цивільне життя, їхня історія йде іншим шляхом. Багато солдатів з нетерпінням чекають повернення додому, щоб жити повноцінним життям. Однак, на жаль, цей перехід не завжди відбувається плавно. Більшість ветеранів війни зазвичай стають жертвами низки проблем зі здоров’ям, таких як хронічні захворювання, депресія, тривога тощо. Тим не менш, ви можете вести здоровий спосіб життя як ветеран війни, дотримуючись наступних простих порад:
- Ходіть на огляди
Регулярне відвідування лікаря може допомогти вам бути в курсі щеплень. Вакцинація захищає від різних захворювань, включаючи грип, пневмонію, правець, дифтерію, кашлюк, гепатит А і В. Ці захворювання можуть призвести до тривалих захворювань або навіть до летального результату. Особливо це стосується ветеранів війни з уже існуючими захворюваннями або слабкою імунною системою.
Варто зазначити, що рекомендації щодо вакцинації можуть змінюватися з часом у зв’язку з прогресом у медичних дослідженнях і зміною моделей захворювань. Тому ветерани повинні узгоджуватись зі своїми медичними працівниками, щоб переконатися, що вони знають останні вказівки та графіки вакцинації.
Ветерани також піддаються ризику розвитку смертельних ракових захворювань, таких як мезотеліома. Азбест був звичайним компонентом у військовій техніці і досі використовується в незначних кількостях. Це піддає армійським офіцерам ризик розвитку захворювань, пов’язаних із вживанням азбесту, зокрема мезотеліоми. Цій рідкісній формі раку потрібно кілька років, щоб проявитися як повномасштабна проблема. Хоча вам слід запланувати візит до лікаря для скринінгу, щоб виявити стан на ранній стадії, відвідайте mesotheliomahope.com, щоб дізнатися більше про це.
- Харчуйтеся збалансовано
У війську солдати отримують їжу, яка забезпечує необхідні поживні речовини, енергію та засоби до існування для їх фізично важких завдань. Акцент на правильному харчуванні є невід’ємною частиною їхньої підготовки та продуктивності. Однак перехід на цивільне зазвичай дезорганізує справу. Структуроване середовище, яке колись забезпечувало збалансоване харчування, може поступитися місцем підвищеній доступності напівфабрикатів, які далеко не поживні. Крім усього іншого, цей зсув призводить до збільшення ваги та дефіциту поживних речовин.
В основі збалансованої дієти лежить цільна їжа. До нього входять різноманітні багаті поживними речовинами джерела, такі як фрукти, овочі, цільні зерна, нежирні білки та здорові жири. Найкращий спосіб включити всі ці продукти у свій раціон – спланувати своє харчування. Йдеться про свідоме рішення, що їсти і коли завчасно. Цей проактивний підхід зменшує ймовірність імпульсивного вибору та гарантує, що ви будете дотримуватися плану здорової дієти.
Кожен ветеран війни може мати унікальні вимоги до дієти через свою активність, вік або травми, отримані під час служби. Тому слід проконсультуватися з медичним працівником. Вони нададуть вам рекомендації залежно від стану вашого здоров’я. Ці експерти визначать відповідне споживання калорій, основні поживні речовини та розміри порцій, необхідні для задоволення ваших конкретних потреб.
- Уникайте шкідливих речовин
Деякі ветерани можуть вживати наркотики, щоб впоратися зі стресом і травмами військової служби. Наприклад, деякі ветерани вживають алкоголь, щоб втекти від настирливих думок. Хоча такі речовини, як тютюн, алкоголь або наркотики, приносять тимчасове полегшення, вони відкривають шлях для циклу залежності. В результаті у вас погіршується загальне самопочуття.
Наявність міцної соціальної мережі друзів, родини та ветеранів може бути дуже корисним для утримання шкідливих речовин на безпечній відстані. Ви також можете розглянути можливість застосування здорових механізмів подолання, щоб уникнути шкідливих речовин. Участь у музиці, письменництві чи інших творчих починаннях може направити ваші емоції в позитивне русло.
- Висипайтеся
Сон — це природний спосіб омолодження та відновлення організму. Він відіграє життєво важливу роль у когнітивній функції, емоційній регуляції та підтримці фізичного здоров’я. Як правило, ветерани повинні спати принаймні 8-9 годин, щоб їхній розум і тіло функціонували якнайкраще.
Постійність є одним із основних принципів отримання якісного сну. Регулярний розклад допомагає регулювати внутрішній годинник вашого організму та полегшує засинання та прокидання. Ви також повинні обмежити час перед сном за екраном, особливо з пристроїв з випромінюванням синього світла, таких як смартфони, планшети та комп’ютери. Синє світло перешкоджає виробленню мелатоніну, через що вам важче заснути.
- Залишайтеся гідратованим
Зволоження регулює температуру тіла, зміцнює серцево-судинну систему та належним чином доставляє поживні речовини до клітин. Гідратація також допомагає в процесі відновлення для ветеранів, які могли зазнати фізичних травм. Різноманітні достовірні дослідження також пов’язують гідратацію з психічним благополуччям. Вони показують, що зневоднення може негативно вплинути на ваш настрій і загальну ясність розуму.
Разом із звичайною водою ви можете включити у свій раціон продукти, що зволожують організм, щоб підтримувати зволоження. Такі фрукти, як кавун, апельсини та ягоди, мають високий вміст води, тому вони можуть замінити звичайну воду.
Ідеальна кількість води для людини може змінюватись залежно від кількох факторів. Наприклад, більш фізично активним ветеранам може знадобитися більше рідини, щоб компенсувати втрату рідини через потовиділення. Щоб оцінити рівень гідратації, ви можете подивитися на колір своєї сечі. Ймовірно, ви зволожені, якщо ваша сеча блідо-жовтого кольору. Якщо це більш темний відтінок жовтого, можливо, вам доведеться пити більше.
- Дотримуйтесь гігієни
Імунна система ветеранів може бути ослаблена внаслідок різних факторів, таких як перебування в небезпечному середовищі під час служби або стан здоров’я. Така проста міра, як регулярне миття рук, значною мірою знижує ризик зараження хворобами. Подумайте про миття рук перед їжею, після відвідування туалету або після перебування в громадських місцях, щоб запобігти передачі шкідливих патогенів.
Висновок
Ветерани часто ігнорують своє фізичне та психічне здоров’я, щойно виходять на пенсію. Якщо ви один із них, можливо, ви не зможете повною мірою насолоджуватися своїм часом після виходу на пенсію. Ви повинні віддавати перевагу здоров’ю, впроваджуючи ці поради у свій розпорядок дня. Дійсно, подорож до здорового способу життя може бути прогулянкою в парку. Однак зусилля того варті.