Світ освіти помітно змінився за останні 25 років. У міру того, як навчальні заклади все більше інтегрують технології та Інтернет у свою діяльність, багато університетів і коледжів все більше усвідомлюють, що більшу частину їхніх традиційних навчальних програм у реальному світі можна дуже легко перенести в суто онлайн-середовище та віртуальний клас. .
Немає сумнівів у тому, що технології відіграють дедалі важливішу роль в освіті – від інтерактивних лекційних презентацій до студентів, які покращують розуміння уроків у реальному часі за допомогою ноутбуків і планшетів. Так само, як і в багатьох інших сферах життя, сучасні технології революціонізують ідею традиційного класу та пасивного навчання, відкриваючи можливості, які раніше були неможливо уявити лише кілька років тому.
Як освіта перейшла в Інтернет
Традиційно учні займали здебільшого задню, пасивну роль в освітньому досвіді, однак із удосконаленням технологій і, зокрема, наші пристрої стали більш потужними та складними, багато вчителів почали усвідомлювати значні переваги, які надає інтеграція технологій у їхні уроки.
У світі, де зараз більше веб-сторінок, ніж людей, Інтернет перетворився на найбільший інформаційний ресурс в історії людства. Незалежно від того, наскільки різноманітною чи незрозумілою є тема, якщо ви швидко погуглите, ви можете бути впевнені, що хтось десь її задокументував, і цей величезний ресурс тепер стає основним інструментом у освіті.
Потенціал Інтернету як величезної онлайн-бібліотеки був рано охоплений прогресивнішими викладачами, які прагнули знайти способи зробити свої заняття більш цікавими та привабливими. У той час як колись мобільні пристрої (мобільні телефони, планшети, ноутбуки тощо) багато викладачів сприймали зневажливо, сьогодні стало звичайним явищем для студентів шукати додаткову, додаткову інформацію під час навчання під час лекцій. Дійсно, найпрогресивніші коледжі та університети швидко розробили додаткові інструменти та програми, щоб допомогти студентам розширити заняття своїх викладачів, активно заохочуючи використання пристроїв під час навчання студентів.
У зв’язку з тим, що все більше й більше змісту навчальних програм переміщується в Інтернет, у навчальних закладах зростає усвідомлення того, що ключову структуру багатьох кваліфікацій можна досить легко повністю вивчити онлайн, без необхідності відвідувати реальні заняття. Зважаючи на збільшення можливостей наших пристроїв, значно покращену швидкість з’єднання та загальні вдосконалення програмного забезпечення, онлайн-навчання швидко стало реалістичною пропозицією.
Причини, чому онлайн-навчання – це майбутнє освіти
Технології змінюють і вдосконалюють усі сфери нашого сучасного життя, і освіта, звичайно, не є винятком. Дійсно, як зазначалося вище, технології стали невід’ємною частиною навчального процесу і були позитивно сприйняті багатьма навчальними закладами в усьому світі. Проте, незважаючи на те, що технології стають все більш важливими, можна легко стверджувати, що найбільшою та найцікавішою сферою розвитку є постійне зростання онлайн-навчання протягом останніх років. Навчання в Інтернеті пропонує багато потенційних переваг порівняно з еквівалентом у реальному світі, включаючи (але не обмежуючись) наступне:
Зниження поточних витрат забезпечує більшу різноманітність курсів
З точки зору університету чи коледжу, розробка та проведення курсів може призвести до величезних витрат як з точки зору часу, так і грошей. Крім орендної плати, тарифів, комунальних платежів і плати за обслуговування, експлуатація традиційного навчального закладу коштує дорого – і це навіть не враховуючи витрати, пов’язані з кафетеріями, кімнатами для персоналу, обладнанням, партами та іншими зручностями тощо.
Перемістивши курси в Інтернет, навчальні заклади можуть скоротити свої операційні витрати, натомість перекладаючи їх на студента (тобто студент повинен купити власний ноутбук, платити за електроенергію, самостійно забезпечувати себе харчуванням тощо). У свою чергу, ці знижені витрати дозволяють викладачам зосередитися на курсах, які вони проводять, а не на тому, як вони їх проводять, фактично звільняючи дорогоцінний час і гроші.
Крім того, оскільки більшість курсової роботи пропонується у попередньо відформатованих модулях для багаторазового використання, витрати, пов’язані з оплатою праці викладачів, також значно зменшуються. У реальних термінах, коли курс розроблений і протестований, його можуть використовувати знову і знову тисячі (потенційно, мільйони) студентів, які хочуть вивчати той самий предмет.
Звичайно, це не означає, що немає потреби в постійній підтримці з боку викладачів, але витрати, незважаючи на це, значно зменшуються, і це дозволяє навчальним закладам розробляти набагато більш різноманітні курси. Навчаючись онлайн, ви значною мірою підтримаєте розвиток цих додаткових, більш різноманітних курсів.
Знижена плата за курси, проїзд на роботу й назад або витрати на віддалене проживання
Оскільки університети мають значно нижчі витрати на онлайн-курси, вони, як правило, передають ці заощадження студентам і можуть запропонувати веб-навчання за набагато нижчою ціною, ніж його еквіваленти в реальному світі. Наприклад, Університет Оттави пропонує онлайн-курси з інженерного менеджменту за значно зниженою ціною порівняно з версією на кампусі.
Крім того, окрім зниженої вартості курсу, як онлайн-студент ви зможете заощадити значні гроші на витратах на дорогу – або, якщо ви вирішите навчатися у закладі далеко від вашого рідного міста, на вартості оренди житла . Зменшення цих витрат може призвести до значної економії для студентів, пропонуючи значно покращену віддачу від інвестицій (ROI) від їхньої освіти.
Онлайн-навчання вимагає відданості та самодисципліни – якостей, які роботодавці люблять бачити
Порівняно з реальними еквівалентами, онлайн-курси вимагають вищого рівня відданості та самодисципліни з боку студентів – обидві якості, які роботодавці люблять бачити в майбутніх співробітниках. Часто студентам доводиться поєднувати свої постійні особисті зобов’язання, як-от робота чи сім’я, із онлайн-курсовою роботою. Крім того, оскільки немає структурованих чи жорстких рамок або розкладу для веб-навчання, онлайн-студенти здебільшого покладаються на свою мотивацію для завершення навчання. Багато роботодавців вважають відданість закінчити курс самостійно як дуже бажану якість потенційних працівників.
Навчання онлайн дозволяє не відставати від інших інтересів, а не бути студентом денної форми навчання
Ця ж відсутність жорсткого чи обов’язкового розкладу дозволяє онлайн-учням навчатися у свій вільний час, у той час доби чи в зручному для них місці – тобто ви можете підтримувати інші інтереси поряд із навчанням. Незалежно від того, чи бажаєте ви розширити свої можливості кар’єрного зростання чи просто бачите додаткову освіту як цінний додаток до наявного набору навичок, веб-навчання означає, що ви можете зберегти наявні зобов’язання, наприклад свою поточну роботу. Крім того, дистанційне навчання означає, що ви можете перебувати де завгодно, де є підключення до Інтернету, тобто ви навіть можете навчатися, взявши рік у подорожі тощо.
Хоча ви здебільшого навчатиметеся самостійно, ви будете далеко не самотні
Існує поширена помилкова думка, що онлайн-студенти здебільшого надані власним ресурсам і не мають будь-якої форми мережі підтримки, де насправді все навпаки. Дійсно, у багатьох відношеннях можна стверджувати, що веб-учні мають доступ до ще кращих інструментів і заохочення. Наприклад, у реальному світі студенти здебільшого діляться виділеним часом для навчання зі своїми однокурсниками, а не індивідуальною увагою, яка є невід’ємною складовою Інтернет-курсів.
Крім того, більшість інтернет-курсів розроблено спеціально з урахуванням поняття базової підтримки. Творці курсів більш ніж усвідомлюють, що лише навчання може для деяких здатися страшною перспективою, тому прагнуть вийти за межі додаткових ресурсів, які вони надають. Якщо ви навчаєтесь онлайн, ви, ймовірно, матимете доступ 24/7/365 до широкого спектру додаткової підтримки та інструментів – від онлайн-тестів до попередніх екзаменаційних робіт і пов’язаних журналів/публікацій.
Крім того, на курсах все частіше з’являються спеціальні соціальні платформи, де ви можете ділитися своїм досвідом навчання з однокурсниками.
Навчання онлайн додасть вам впевненості та покращить корисні життєві навички
Як згадувалося вище, проходження онлайн-курсу вимагає від вас глибокого вивчення ваших внутрішніх ресурсів, щоб знайти нові рівні відданості. Пошук способів виконувати наявні зобов’язання під час навчання – і згодом проходження курсу – принесе вам неймовірне відчуття досягнення та впевненості, які просто неможливо відтворити під час навчання в більш традиційному середовищі.
Навчання через Інтернет означає навчання у вашому власному темпі
На відміну від навчання в аудиторії, онлайн-навчання означає, що ви можете пройти курс у своєму власному темпі – можливо, повернутися до понять або ключових функцій, які ви не зрозуміли достатньо добре з першого разу. Крім того, більшість веб-курсів містять часті контрольні тести, щоб переконатися, що ви повністю зрозуміли попередній вміст.
Ці регулярні етапи можуть допомогти вам створити набагато точнішу оцінку вашого розуміння та прогресу протягом курсу, а також можуть бути переглянуті викладачами, щоб переконатися, що ви повністю зрозуміли кожен модуль.
Збільшення можливостей кар’єрного зростання без відмов від роботи
Багато онлайн-студентів здобувають додаткову освіту, щоб покращити своє просування по службі або кар’єрні можливості на поточній роботі. Часто роботодавці також допомагають із оплатою за навчання, якщо вважають, що додаткова освіта принесе користь їхній діяльності та зробить вас кращим, більш розвиненим працівником.
Незалежно від причини (або того, хто в кінцевому підсумку платить), отримання додаткової кваліфікації точно не зашкодить вашому подальшому розвитку кар’єри – і, що найліпше, навчання онлайн означатиме, що вам не потрібно буде відмовлятися від поточної посади, а навпаки, ви зможете зберегти на заробітку в міру навчання.