Перевантаження домашніми завданнями: розділяй і володарюй


Ми всі прагнемо до балансу. Однак інколи тягар настільки великий, що ми почуваємося розбитими або навіть пригніченими.

Особливо важко тримати ситуацію під контролем, якщо рівень вашої самодисципліни не дуже високий, і у вас немає достатнього досвіду справлятися з кількома завданнями одночасно.

Це часто трапляється, коли ти вступаєш до коледжу. Ви відчуваєте стрес, опинившись у новому середовищі, яке часом може здатися недружнім або, що ще гірше, ворожим.

Намагаючись пристосуватися до кардинальних змін у своєму житті, ви ризикуєте пропустити деякі зі своїх дедлайнів через зволікання або просто плутанину.


Але як писав у своїй книзі Стівен Кові, американський педагог і письменник 7 звичок високоефективних людей«Ключ полягає не в тому, щоб розставляти пріоритети за тим, що у вашому розкладі, а в розкладі своїх пріоритетів».

Тож давайте спробуємо розібратися, як досягти балансу між навчанням і життям і успішно виконувати домашні завдання без затримок і зайвого тиску.

Розставте пріоритети

Краще на самому початку вирішити, що вашим пріоритетом у коледжі є навчання та побудова ефективної мережі, яка може бути корисною для вашої майбутньої кар’єри.

І лише тоді, якщо у вас буде більше часу та сил, ви можете весело провести час з друзями та влаштувати або відвідати вечірки.


Отже, організуйте свої проекти та дослідження за термінами їх виконання, розділивши їх на короткострокові, середньострокові та довгострокові.

Ви можете поекспериментувати з найкращим часом і місцем для навчання, спробувати визначити, скільки перерв на день вам потрібно і чим ви можете їх заповнити (дрімота, фізичні вправи, читання чи хобі).

Плануйте свій графік

Коли у вас буде чітке уявлення про те, що потрібно зробити, додайте всі свої завдання до свого планувальника.

Завантаження програми також є хорошим рішенням, оскільки сьогодні багато з них дозволяють не тільки бути в курсі всіх ваших завдань та іспитів, але й підраховувати оцінки, отримувати нагадування, керувати семестрами тощо.


Крім того, у вашому розкладі можуть бути виділені години як для навчання, так і для спілкування. Якщо вам вдасться розробити ефективну систему планування, ви завжди знайдете час для друзів і дозвілля.

Обов’язковою умовою хорошого плану є гнучкість. Ви можете міняти місцями свої завдання чи сеанси, щоб це було зручніше, і ви не відчували себе скутим або безнатхненним.

Навчайтеся ефективно

Якщо ви хочете бути продуктивними, вам слід працювати розумно, не докладаючи великих зусиль. Одна ніч, коли ви закінчуєте курсову роботу або перевіряєте її перед іспитами, неминуче послідує кілька ледачих днів, коли вам не вдасться повернутися до навчання, як би ви не намагалися змусити себе.

Крім того, майте на увазі, що якщо з якоїсь причини ви не можете впоратися з письмовим завданням або не маєте часу на дослідження тощо, ви можете звернутися до служби написання есе онлайн. Ви можете розраховувати на самовідданість і рівень концентрації, який вимагатимете від себе під час виконання такого завдання.


Дослідники доводять, що довгі години буквально вбивають продуктивність і заважають вашому здоров’ю, як фізичному, так і психічному. Ви точно досягнете більшого, якщо розділите свій навчальний день на кілька частин і між ними відпочинете або розважитеся.

Припиніть відкладати

Можливо, ви чули фразу «Зробити краще, ніж ідеально». Що ж, це факт, що прокрастинація часто викликана прагненням до найвищих ідеалів.

Можливо, ви маєте звичку змінювати свої проекти, відмовляючись від них через страх перед недосконалістю. Для цього є вихід – не вагайтеся і не розмірковуйте над результатом. Просто почніть робити те, що потрібно зробити, і ви можете бути приємно здивовані результатами.

Лайфхак полягає в тому, щоб розділити велике завдання на частини, які можна виконати, і винагородити себе після досягнення кожної мети.


Завжди вірте у свій успіх, тому що, якщо ви вірите, у вас менше шансів відкласти виконання завдань.

Скажіть «ні» відволіканням

Принцип Парето стверджує, що 80% роботи виконується протягом 20% часу, а потім 80% часу потрібно для досягнення 20% результатів.

Без сумніву, ви знаєте своїх звичайних тайм-кілерів. У більшості випадків це соціальні мережі, Netflix та/або відеоігри. Отже, зробіть усе можливе, щоб уникнути їх! Ви можете сховати свій смартфон або навіть увімкнути режим польоту.

Якщо ваші галасливі сусіди та їхня гучна музика відволікають вас, знайдіть тихе місце для навчання в коледжі або сходіть до бібліотеки.

У всякому разі, це завжди питання наміру.

Зверніться по допомогу

Після того, як ви визначите свої пріоритети, ви повинні обговорити їх зі своєю родиною та друзями. Добре повідомити їм свій розклад, щоб вони знали, коли вас не можна турбувати, а коли ви плануєте проводити час разом.

Крім того, вони завжди будуть готові допомогти вам, якщо ви перебуваєте під сильним тиском або емоційно чи фізично виснажені.

Можливо, ваші батьки вже стикалися з подібним стресом і зможуть дати вам пораду або запропонувати вихід.

Не зосереджуйтесь на тому, щоб справити враження на них чи своїх викладачів своїм успіхом чи прямими п’ятірками. Іти повільно не заважає прибути, знаєте.

Дотримуйтеся здорового способу життя

Неможливо повністю розкрити свій потенціал, якщо ваше здоров’я недостатньо добре. Наприклад, через втому ви можете хворіти частіше.

Здоровий спосіб життя починається зі здорових звичок до сну, оскільки ваш день фактично починається напередодні ввечері. Спати потрібно 7-8 годин на добу, бажано лягати до півночі.

Візьміть за правило не жити фаст-фудом і їжею, приготованою в мікрохвильовій печі, натомість дотримуйтесь здорової дієти з фруктами та овочами, горіхами та цільнозерновими продуктами. Також постарайтеся обмежити вживання кофеїну та уникати нікотину.

Регулярно гуляйте між навчаннями і завжди знаходьте час для фізичних навантажень. Вибирайте між пробіжкою або їздою на велосипеді, командними видами спорту або тренуваннями в тренажерному залі.

Дотримуючись наведених вище порад, вам може бути легше поєднувати домашнє завдання з соціальним життям. Баланс – запорука успіху.

От admin