Типи кіберзлочинів і захист від них


У сьогоднішньому сучасному світі ніхто не може зробити два кроки без використання технології в тій чи іншій формі. Сучасні технології проникли в життя людей настільки, що без них стало неможливо жити. На жаль, технології, якими люди користуються щодня, не мають надійної безпеки. Будь то ваша цифрова персона чи важлива інформація, що зберігається на ваших сучасних пристроях, будь-що може бути вкрадено, якщо ви не будете достатньо обережні. На жаль, широка громадськість не знайома з більшістю кіберзлочинів і, отже, не може захистити себе та свої дані.

Що таке кіберзлочинність?

Кіберзлочинність стосується злочинної діяльності, яка здійснюється за допомогою сучасних пристроїв, таких як комп’ютери. Кіберзлочинці також можуть використовувати цифрові мережі для незаконної діяльності.

Види кіберзлочинів:

До категорії кіберзлочинів відноситься широкий спектр кримінальних дій. Найпоширенішими з них є:

1. Крадіжка особистих даних:

Крадіжка особистих даних існує вже давно, ще до того, як світ став цифровою екосистемою. Однак із технологічним прогресом викрадачі особистих даних також оновили свої методи. Тільки в 2022 році 1 із 3 американців досвід крадіжки особистих даних. На цифровому фронті особисті дані часто викрадають із шахрайською метою. Кіберзлочинці прагнуть отримати номери соціального страхування, дані кредитних карток і онлайн-профілі людей. Зважаючи на ці цілі, кіберзлочинці використовують кілька методів. Вони використовують Заміна SIM-карти а також атаки зловмисного програмного забезпечення для отримання ідентифікаційної інформації людини зі слабким цифровим захистом.


2. Фішингове шахрайство:

Фішингове шахрайство – це різновид електронного шахрайства, коли оманливі електронні листи надсилаються людям, щоб отримати їхню особисту інформацію. Типовим прикладом цього є отримання електронного листа, який, здається, надійшов від домашнього бренду, але пропонує вам натиснути посилання. Коли користувачі натискають посилання, вони несвідомо завантажують шкідливе програмне забезпечення на свої пристрої. Через таке шкідливе програмне забезпечення кіберзлочинці можуть отримати доступ до уражених пристроїв і знайти потрібні дані. Фішингові атаки завдали корпораціям мільярдних збитків. У 2022 році було зареєстровано 10,6 мільярда доларів збитків, спричинених фішинговими аферами.

3. Комп’ютерні віруси:

Комп’ютерні віруси роками доставляють людям головний біль. З роками вони стали більш витонченими. Однак найжахливішим у комп’ютерних вірусах є те, що вони можуть саморозмножуватися та поширюватися на інші пристрої. Ці віруси часто пошкоджують системні файли, через що люди втрачають важливі дані. Хоча сьогодні доступно багато антивірусних програм для захисту комп’ютерів, деякі віруси все ще прослизають крізь тріщини.

Як захиститися від кіберзлочинців?

Оскільки кіберзлочинці вдосконалюють свої методи, люди повинні вдосконалювати свої стратегії. Боротьба з кіберзлочинністю має бути колективною, щоб бути більш ефективною. Ось кілька способів захисту від кіберзлочинів:

1. Навчання з безпеки:

Успіх фішингових атак залежить від людських помилок, таких як клацання неправильного посилання або надання інформації неавторизованій особі. Навчання з питань безпеки може навчити людей виявляти та уникати кібератак. Компанії можуть проводити навчання з питань безпеки для своїх співробітників і навіть перевірте їх за допомогою підробленого фішингу електронні листи. Завдяки цим тренінгам компанії можуть покращити цифрову безпеку своїх офісів.


2. Передові системи кібербезпеки:

Оскільки кіберзлочини атакують цифрові системи, стає життєво важливо зробити системи міцнішими. Ви можете використовувати такі технології, як брандмауери та системи виявлення вторгнень, щоб покращити безпеку своїх цифрових пристроїв. Як окремі особи, так і компанії можуть захистити себе від загрози кіберзлочинності за допомогою інструментів кібербезпеки. Однак майте на увазі, що лише правильні інструменти кібербезпеки допоможуть вам. Якщо ви намагаєтесь заощадити гроші та вибираєте ледь прохідні рішення, ви можете попрощатися зі своєю цифровою безпекою.

3. Віртуальні приватні мережі:

Віртуальні приватні мережі (VPN) дозволяють користувачам переглядати Інтернет з додатковим рівнем безпеки та анонімності. VPN шифрують онлайн-активність користувачів, що ускладнює кіберзлочинцям викрадення їхніх даних. Вони також досить ефективні проти фішингу, маскуючи свої IP-адреси від зловмисників.

4. Менеджери паролів:

Людей слід навчити створювати безпечні паролі для тренінгу з безпеки. Однак іноді одного цього недостатньо, і потрібна допомога менеджерів паролів. Менеджери паролів — це програми, які зберігають ваші облікові дані для входу в зашифрований формат. Головний пароль налаштовано, щоб допомогти вам отримати доступ до облікових даних, захищаючи їх від підгляду.

5. Багатофакторна автентифікація:

Сьогодні багато веб-сайтів просять користувачів налаштувати багатофакторну автентифікацію, щоб захистити їхні облікові записи. Однак багато веб-сайтів залишили це як додаткову функцію для своїх користувачів. Налаштування багатофакторної автентифікації дозволяє легко захистити ваші облікові записи від кібератак.


Оскільки кіберзлочини тривають, людям стає життєво важливо звернути увагу на свою онлайн-безпеку. Ви можете застосувати вищезазначені методи та захистити свої дані від крадіжок особистих даних і кібератак.

От admin